‘140 YILLIK EKONOMİ GELENEĞİMİZİ BOZDULAR’

Siyaset 14 Mayıs 2018 11:15
Videoyu Aç ‘140 YILLIK EKONOMİ GELENEĞİMİZİ BOZDULAR’
A
a
Taylan Yıldız Gençlerle Buluştu
İYİ Parti'nin Google'dan transfer ederek Genel Başkan Yardımcılığına getirdiği Dr. Taylan Yıldız, Çorum'da gençlerle buluştu.
İYİ Parti Çorum İl Başkanlığı tarafından düzenlenen 'Girişimcilik ve Teknoloji' konulu söyleşiye, İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Dr. Taylan Yıldız katıldı. ÇESOB toplantı salonunda gerçekleştirilen söyleşide; İYİ Parti Çorum İl Başkanı Bekir Özsaçmacı, Çorum İyi Parti Merkez İlçe Başkanı Hasan Yetik, Milletvekili Aday Adayları Sefer Yılmaz, Hatice Çolak, Gençlik Kolları Başkanı Oğuzhan Atlamaz, il, ilçe  yönetim kurulu üyeleri, çok sayıda partili ve gençler yer aldı.
Türkiye’nin bir çok şehrinde benzer söyleşilerde;  kalkınma ve teknoloji, genç işsizliği, girişimcilik, siber güvenlik ve beyin göçü gibi konularda sohbetler gerçekleştiren Yıldız'ın, söyleşisine gençler ilgi gösterdi.
Genel Başkan Yardımcısı Yıldız, "Biz cumhuriyetimizde ilk defa sağcısı, solusu, ilericisi, gericisi demeden, tüm halkımızla, tüm milletimizle hepimiz cumhuriyetimize sahip çıkıyoruz. Atatürk’ün bize emanet ettiği, Atatürk’ün bize hediye ettiği cumhuriyeti biz artık dişimizle, tırnağımızla, her türlü gücümüzü kullanarak savunuyoruz. Onun için bugün de beraberiz, bu çok önemli. Bu şu demek oluyor; biz bugün bu mücadelemizi kazandığımız zaman bundan geriye dönüş yok ve bundan sonra parlementer demokrasimizi, katılımcı demokrasimizi  ve cumhuriyetimizi bir daha tartışma masasına koymayacağız” dedi.
‘140 YILLIK EKONOMİ GELENEĞİMİZİ BOZDULAR’
Türkiye’nin değişen ekonomi politikası hakaında da konuşan Yıldız: “Biz dünyada batının doğuya açılan yüzüyüz. Dünyanın en büyük 17’nci ekonomisiyiz. Çok ciddi bir ülkeyiz. Dünyada hem jeolojik açıdan hem de politik açıdan  çok önemli bir yerdeyiz. Ortadoğu gibi dünyanın  en büyük savaşlarının verildiği yerde dengeleyici unsuruz. Dünyada modern olmayı başarabilmiş tek İslam ülkesiyiz. Ama biz daha önce Ortadoğuya liderlik yapan kültür anlamında, eğitim anlamında, bilim, fen anlamında liderlik yapan bir ülkeyken şimdi bakıyorsunuz adalet sıralamasında, inovasyon sıralamasında, eğitim sıralamasında;Libya ile Suudi Arabistan ile Mısır ile aynı yerlerde geziyoruz. Biz lider olmayı hak etmiyor muyuz? Hak ediyoruz. Biz daha önce lider miydik? Evet liderdik. Biz yüzyıllarca liderdik. Ayrıca Atatürk’ün çizdiği ‘Yurtta sulh, cihanda sulh’ ilkesiyle de Ortadoğuda yılarca  ağırlığını koruyabilmiş ama hiç kimsenin de ocağını söndürmeyen bir dış politikamız vardı ama bizim şimdi ki dış işleri bakanlarımız, 130, 140 yıllık dış işleri politikamızı değiştirdiler, kodlarını bozdular, ülkemizi çok büyük bir buhranın içine attılar bunu da hepimiz görüyoruz” şeklinde konuştu.
Çorumluların ilgi gösterdiği söyleşi, soru ve cevaplarla devam etti.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat