"Böyle giderse bu hava alanı Çorum'a gelecek" dedirten haber..

Gündem 11 Haziran 2018 18:30
Videoyu Aç "Böyle giderse bu hava alanı Çorum'a gelecek" dedirten haber..
A
a

CHP İl Başkanı Hasan  Eray Tüfekçi, AK Parti İl Başkanı Mehmet Karadağ’ın hava alanı ile ilgili açıklamalarını hayretle karşıladıklarını söyledi. Tüfekçi,  “Sayın Başbakan Binali Yıldırım’ın Çorum ziyaretinde “Çorum’a havaalanı yapılması gerçekten israf olur,” açıklamalarını hatırlatarak  Karadağ’ın Havaalanını biz yapacağız söylemi tamamen konjonktür içinde söylenmiş popülist bir söylemden öte bir şey değildir.” dedi.

Tüfekçi açıklamasında şu ifadelere yer verdi. “AK Parti İl Başkanı Mehmet Karadağ’ın Hava Alanı yapacağız, açıklaması basınımızda geniş yer buldu. Cumhuriyet Halk Partisi olarak bu açıklamayı büyük bir hayretle karşıladık,
Sayın Cumhur Başkanı Recep Tayyip Erdoğan “Çorum’a müstakil havaalanı yerine Merzifon Havalimanına olan mesafeyi kısaltacaklarını” söyleyerek Çorum Hava alanına sıcak bakmadığını açık bir şekilde ifade etmişti.
Sayın Başbakan Binali Yıldırım’ın Çorum ziyaretinde “Çorum’a havaalanı yapılması gerçekten israf olur, Çorumlular havaalanı meselesini sürekli gündeme getiriyorlar. Çorum havaalanı meselesini fazla kafaya takmayın, Merzifon havaalanının ismini değiştiririz, olur biter.” sözleri ile Çorum havaalanı konusunda son noktayı koymuştu..


AK Parti Çorum Milletvekili ve TBMM İdare Amiri Salim Uslu, “Çorum’da 3-5 kişi istiyor diye havaalanı gündeminin peşine düşecek değiliz” “Hayatında uçağı havada gören kimse bile çıkıyor her şeyimiz var havaalanımızda olsun diyor. Her şeyimiz varsa önce o her şeyi getirenlere teşekkür edin değil mi?” sözleri hafızalara kazınmış durumda.
Ak Parti il başkanı Mehmet Karadağ’ın şu cümleleri “Merzifon Havaalanının adına Çorum adının eklenmesine ben karşı çıktım” sözleri Çorum havaalanı konusunda samimiyetsizliğinin açık ve net bir şekilde dışa vurumudur. Sayın Mehmet Karadağ’ın bir Amasyalı olarak Çorum adının Merzifon havaalanına eklenmesine karşı çıkması hayatın doğal akışında olabilecek türden bir tepki. Ak Parti İl başkanı Mehmet Karadağ’ın Havaalanını biz yapacağız söylemi tamamen konjonktür içinde söylenmiş popülist bir söylemden öte bir şey değildir.” dedi.
Hasan Eray Tüfekçi daha sonra yaptığı açıklamada şunları söyledi. “Sayın Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlunun 31 Mayıs 2018’de Çorumda sivil toplum kuruluşları ile yaptığı toplantıda kıymetli Çorumlu hemşerilerimize söz vermişti CHP iktidarında Çorum’a havaalanını biz yapacağız. Bizde Sayın Genel başkanımızın sözlerini bir kez daha tekrarlıyoruz ve Çorum’a Havaalanını CHP iktidarında bizler yapacağız.”
 

 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat