"İstedikleri platformda konuşmaya hazırım. 6’sı bir tarafa, ben bir tarafa"

Gündem 13 Haziran 2018 12:08
Videoyu Aç "İstedikleri platformda konuşmaya hazırım. 6’sı bir tarafa, ben bir tarafa"
A
a

İYİ Parti tarafından Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Fuar Alanı Salonu’nda düzenlenen iftar yemeğinde İyi Parti 1. Sıra Milletvekili adayı  Av. Fatih Mehmet Arslan ‘ın konuşmaları damgasını vurdu. Aras “Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın oyunun bozulmasıyla birlikte abdesti de kimyasının bozuldu” dedi. İl Başkanı Bekir Özsaçmacı ve Milletvekili Adayları’nın, davetlileri fuar alanı girişinde karşıladı. Sofra duasının yapılmasının ardından İl Başkanı Bekir Özsaçmacı ve Milletvekili Adayı Fatih Mehmet Arslan, kürsüye gelerek  birer konuşma yaptı.
ÖZSAÇMACI “EĞER BU SİYASET ELİNDE KUR’AN, DİLİNDE YALAN, KURSAĞINDA HARAMSA BİZ O SİYASETİ TANIMIYORUZ”
İyi Parti İl Başkanı  Bekir Özsaçmacı  “İktidar partisi Çorum milletvekilinin ‘ülkenin geleceğinin AK Parti siyasetiyle kurtulur’ diyerek destek istediğini belirterek, “Eğer bu siyaset elinde Kur’an, dilinde yalan, kursağında haramsa biz bu siyaseti tanımıyoruz” dedi.
Özsaçmacı, “Bugünkü iktidar, siyaseti ibadethanelerin, eğitim kurumlarının içine sokarak, hatta propaganda zemini yapılan yer haline dönüştürmüştür. İktidar partisinin Çorum milletvekili de ülkenin geleceğinin AKP siyasetiyle kurtulacağını söyleyerek destek istiyor. Eğer bu siyaset elinde Kur’an, dilinde yalan, kursağında haramsa biz bu siyaseti tanımıyoruz. Ve bu siyasette de yokuz. O milletvekili bugünkü iktidarı bu şekilde anlatıyor bize. Bir ozanımızın ifadesi ile; ‘süt süze süt süze, süzgeç yok ki süt süze, memleket kaldı üç beş sütsüze..” şeklinde konuştu.  İYİ Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Adayı Meral Akşener’e desteklerini beklediklerini ifade eden Özsaçmacı, “Bunlardan kurtulmanın çaresi İYİ Parti’yi iktidar, Meral Akşener’i Cumhurbaşkanı yapmaktır” ifadelerinde bulundu.
 
ARSLAN’DAN  ZEHİR ZEMBEREK AÇIKLAMALAR PEŞ PEŞE GELDİ
Daha sonra kürsüye gelen İYİ Parti Çorum Milletvekili Adayı Fatih Mehmet Arslan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’yi, AK Parti iktidarını ve AK Parti Çorum Milletvekili Adaylarını eleştirdi.
Arslan, “İYİ Parti kurulamaz dediler kuruldu, teşkilatlanamaz dediler, 2 ay gibi kısa bir sürede 66 ilde ilçeleriyle beraber teşkilatlandı. Kongre yapamaz dediler, partimizin kuruluşunun 3. ayın sonunda seçime katılabilmesini sağlayacak kongresini sağladı.  İYİ Parti, büyük kongresini yapamaz dediler, yüzbinlerin katılımıyla 1 Nisan’da büyük kongremizi yaptık. İYİ Parti yolunda yürüyor diye erken seçim oyunuyla İYİ Parti’yi seçime sokmamayı amaçladılar. CHP’den partimize geçen 15 milletvekili ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bu oyunu da bozuldu” ifadelerinde bulundu.
Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın oyunun bozulmasıyla birlikte abdestinin de kimyasının da bozulduğunu kaydeden Arslan, “Yüzü, suratı da değişti. Bu zamana kadar kendi yazdığı oyunu ustaca oynayan Recep Tayyip Erdoğan, İYİ Parti’nin seçime girmesiyle birlikte tüm kimyasını, enerjisini kaybetti” dedi.
Arslan, konuşmasını şu şekilde sürdürdü:
 “Sağcıysan AKP, solcuysan CHP diyen zihniyetin oyununu Genel Başkanımız Meral Akşener ile bozduk. 3 bin kişiyle miting yapamaz diyenler, 20 bini aşkın kalabalığımızı görünce dillerini yuttular. AK Parti, Çorum’da 4 vekil çıkartırız derken, 2 vekile razı oldular. 16 yıldan beri bu ülkeye nasıl fenalık yaptıklarını, bir tek çivi çakmadıklarını en iyi AK Partililer biliyor. AK Parti’nin 4 milletvekili adayı, il başkanı ve merkez ilçe başkanı ile istedikleri ortamda, istedikleri platformda konuşmaya hazırım. 6’sı bir tarafa, ben bir tarafa. Türkiye’ye ne yapmışlar, 16 yılda Çorum’a ne hizmet etmişlerse tartışalım konuşalım. Cesaretleri varsa, yürekleri varsa buyursunlar gelsinler. Hodri meydan dedikçe onlar kaçıyorlar. Çünkü Türkiye’yi iflas ettirdiler, Türkiye’yi batırdılar.
16 yıldır iktidar olan AK Parti, Türkiye’yi nasıl batırdığını, Türk ekonomisini nasıl iflas eşiğine getirdiğini herkesten daha iyi biliyor. Ekonomimiz can çekişiyordu, her an çok büyük bir ekonomik kriz patlamak üzereydi. Bu ekonomik kriz üzerine Tük halkından hepten Osmanlı tokadı yiyeceğini bilen AK Parti, krizi aşmak için seçimi alabildiğince öne aldı. Türk milleti Recep Tayyip Erdoğan’dan büyüktür. Türk milleti bütün milletlerden üstündür. Recep Tayyip Erdoğan ‘dan daha da üstündür.
HABURDA ÇADIRI KURDURANLAR TA KENDİLERİYDİ
 
Bu ülkeyi bu hale dış güçler getirmedi Recep Tayyip Erdoğan ve AK Partililer getirdi. Habur’da PKK’lı hainleri kurdukları çadır mahkemesinde berat ettirenler dış güçler miydi AK Parti miydi? Devletin hakimini, savcısını 4 tane çapulcunun ayağına götüren dış güçler miydi AK Parti miydi? Diyarbakır meydanında nevruz kutlamalarını bahane ede Şivan Perwer ile İbrahim Tatlıses ile Talabani ile Barzani ile Abdullah Öcalan’ın bayrakları altında şarkı söyleyenler dış güçler miydi AK Parti miydi? Recep Tayyip Erdoğan’ın ağzından Barzani çıkınca bir Barzani daha çıkıyordu. Kardeşim diyordu, arkadaşım diyordu, ne oldu?  Açılım sürecini Türkiye’ye yaşattıran dış güçler miydi AK Parti miydi? 5,5 yıl hainlerle aynı masada pazarlık yapanlar dış güçler miydi Recep Tayyip Erdoğan mıydı? Dolmabahçe mutabakatını yapan yine tabi ki AK Parti’ydi. Şimdi yaptıklarını millete unutturmaya çalışıyorlar. Birden bire milliyetçi oldular, birden bire ülkücü oldular, birden bire vatanperver oldular. Artık bu millet Recep Tayyip Erdoğan’ın yalanlarına inanmıyor, artık bu millet Recep Tayyip Erdoğan’ın kendisini kandırmasına ve aldatmasına izin vermiyor.  Onun için AK Partililer, kapalı spor salonlarında miting yapıyorlar, onun için stadyumlarda miting yapmaya çalışıyorlar. Ama oraları bile dolduramıyorlar.
AK PARTİ MİLLETVEKİLLERİ ÇORUM’A NE YAPMIŞLAR SÖYLESİNLER
16 yıldan beri hemşerilerimiz AK Parti’ye hak ettiğinin çok üstünde oy verdi, hak ettiğinin çok üstünde değer verdi. Ama artık maskeler indi. AK Partililer bizi destekleyin size özgürlük getireceğiz, hukuk getireceğiz diyorlar, demek ki 16 yıldır bu ülkede hukuk yokmuş, özgürlük yokmuş. AK Parti vekilleri biz Çorum’a demiryolu yaptık diyemiyorlar, Çorum’a havaalanı yaptık diyemiyorlar, Merzifon havaalanına Çorum’un adını yazdırdık bile diyemiyorlar. Şimdi bize yetki verin 16 yıl boyunca yapamadıklarımızı önümüzdeki 5 yıl içerisinde yapacağız diyorlar. İnandıramıyorlar.
İnandıramadıkları için Ulu Camii’nin avlusunda Vakıflar Genel Müdürlüğü’ne yemek verdiriyorlar, yemeğin parasını devlete ödettiriyorlar,  milletvekillerine de siyaset yaptırıyorlar.
BU MİLLİT ÇARESİZ DEĞİL
 
Bir ülkede devlet yönetimi bu kadar yolsuzlaştırılamaz  bu kadar soysuzlaştırılamaz. Bir il siyasetçilerin elinde bu kadar oyuncak yapılamaz. Vatandaş artık bunların hepsinin ayrımında ve farkında. Bunlara hem Türkiye’de hem de Çorum’da dur demeye niyetli ve kararlı. Milletimiz çaresiz değildir. Milletimiz en zor zamanlarda bile bir çıkış kapısı bir çıkış yolu bulmuştur. 5 bin yıllık bilinen tarihi, 2 bin yıllık devlet geleneği olan bir milletin bekasını, bir il ifadenin omzuna yükleyecek kadar namussuzluk her şeyden önce bu millete hakarettir.
BU MİLLETİN 81 MİLYONUNUN HER BİRİ RECEP TAYYİP ERDOĞANDIR
Milletimiz, bir gün olsun devletsiz yaşamamıştır, bu milletin hep devleti olmuştur. Yıkmıştır, yenisini kurmuştur ama devletsiz yaşamamıştır. Recep Tayyip Erdoğan demek bu milletin bekası demekmiş. Hadi ordan. Bu milletin 81 milyonun her biri birer Recep Tayyip Erdoğan’dır. Bu ülkenin sorunlarını biliyoruz, çözüm önerilerini de biliyoruz. Sandıklar açıldığında iktidara gelirsek, 2 yıl içerisinde Türkiye’nin bütün sorunlarını düzeltip, 5 yıl içerisinde de çözme sözü veriyoruz. Türk milleti, Recep Tayyip Erdoğan’dan büyüktür, Türk milleti bütün milletlerden üstündür. Recep Tayyip Erdoğan’dan daha da üstündür.
 
İYİ Partiler  Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Fuar Alanı Salonu’nda  düzenlenen iftar   programına İYİ Parti İl Başkanı Bekir Özsaçmacı, Sungurlu Belediye Başkanı Abdulkadir Şahiner, İYİ Parti Milletvekili Adayları Av. Fatih Mehmet Arslan, Abdullah Karaman, Sefer Yılmaz ve Sinem Sarı, İYİ Parti Merkez İlçe Başkanı Hasan Yitik, ilçe başkanları ve çok sayıda partili katıldı.1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat