10 bin metre genel klasman ve 3 bin metre halk koşusu yarışlarının startı verildi

Spor 13 Mayıs 2018 18:02
Videoyu Aç 10 bin metre genel klasman ve 3 bin metre halk koşusu yarışlarının startı verildi
A
a

ÇORUM Belediyesi ile Türkiye Atletizm Federasyonu tarafından ortaklaşa düzenlenen 4.Uluslararası Hitit Koşusu 3 bin metre ve 10 bin metre olmak üzere 2 kategoride ve 27 yaş grubunda bin 600 atletin katılımı ile gerçekleşti. Belediye binası önünde saat 10.00’da gerçekleşen yarışlar öncesi Belediye Başkanı Zeki Gül selamlama konuşması yaptı. Daha sonra 10 bin metre genel klasman

  Yarışları Belediye Başkanı Zeki Gül’ün yanı sıra, Vali Yardımcısı Coşkun Doğan, Belediye Başkan Yardımcıları, Ahmet Yabacıoğlu, Turhan Candan, Alper Zahir, Türkiye Atletizm Federasyonu Başkan Vekili Yasin Taş, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Haşim Eğer, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Yahya Çoban, Çorum Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü Başkanı Nadir Solak ve çok sayıda vatandaş izledi.
Her yaş grubundan atletlerin katıldığı koşular renkli görüntülere ve büyük çekişmeye sahne olurken bayanlar 10 bin metrede  Kenya’dan Daisy Jepto Kımeli 34 dakika 55 saniyelik derecesi ile birinci olurken, Türkiye’den Elif Dağdelen 35 dakika 20 saniyelik derecesi ile ikinci, yine Türkiye’den Sebahat Akpınar 35 dakika 39 saniyelik derecesi ile üçüncü oldu.
Erkekler 10 bin metrede ise Türkiye’den Alper Demir 30 dakika 48 saniyelik derecesi ile zirvede yer alırken, yine Türkiye’den Muzaffer Bayram 30 dakika 50 saniyelik derecesi ile ikinci, Etiyopya’dan Fetene Alemu Regasa ise 31 dakika 1 saniyelik derecesi ile üçüncü olmayı başardı.
Yaş gruplarında dereceye giren atletler şöyle:
10 bin metre bayanlar kategorisi:
35-39 Yaş: 1. Sibel Dilcan, 2.Burcu Sönmez, 3.Zeynep İnkaya.
40-44 Yaş: 1.Yeliz Ayyıldız, 2.Cevriye Tunç.
45-49 Yaş: 1.Leyla Erbay, 2.Müberra Aslan.
55-59 Yaş: 1.Ayşegül Gümüş, 2.Belma Güngör, 3.Fatma Sıkı.
60 Yaş ve Üstü: 1.Handan Eser, 2.Naime Varol.
10 bin metre erkekler kategorisi:
35-39 Yaş: 1.Rıdvan Alper Afacan, 2.Hasan Altınbay, 3.Süleyman Büyükbezgin.
40-44 Yaş: 1.Murat Kaya, 2.Muammer Altınok, 3.Ali Şen.
45-49 Yaş: 1.Nihat Özkaymak, 2.Yavuz Yıldız, 3.Mehmet Akkuş.
50-54 Yaş: 1.Mehmet Mustafa Buldum, 2.Amazasp Mamikonyan, 3.Abdullah Korkmaz.
55-59 Yaş: 1.Ali Turan, 2.Sefa Het, 3.Spiridon Valishvili.
60-64 Yaş: 1.Necat Hümmet, 2.Ali Çetin, 3.Ayhan Tufan.
65-69 Yaş: 1.Hasan Uludağ, 2.Fazlı Bayram Hadi, 3.Alaattin Hacıoğlu.
70-74 Yaş: 1.Alfret Gertsvolf, 2.Ali İhsan Çetinkaya, 3.Behzat İçten.
75 Yaş ve Üstü: 1.Etem Soy, 2.Safder Kartoğlu.
3 bin metre bayanlar kategorisi:
12-14 Yaş: 1.Elif Nur Tosun, 2.Sıla Naz Şen, 3.Gizem Dikici.
15-18 Yaş: 1.Kumru Öztürk, 2.Funda Çevik, 3.Buse Kurt.
19-29 Yaş: 1.Aysun Ediş, 2.Zeynep Aslan, 3.Gülcan Çetin.
30-39 Yaş: 1.Fatma Aydın, 2.Sezen Ortakçı, 3.Ayten Akça.
40-49 Yaş: 1.Zekiye Akar, 2.Kader Dokgöz, 3.Şule Güngören.
50 Yaş ve Üstü: 1.Sündüs Coşgun, 2.Safiye Şahin, 3.Gülizar Tüfekçi.
3 bin metre erkekler kategorisi:
12-14 Yaş: 1.Salih Anaç, 2.Murat Duhan Demir, 3.Ömer Çelebi Algir.
15-18 Yaş: 1.Mehmet Kalyoncu, 2.Berkant Önal, 3.Engincan Gödek.
19-29 Yaş: 1.Emre Alkış, 2.İbrahm Keyvanoğlu, 3.Hasan Arabacı.
30-39 Yaş: 1.Halil Özsoy, 2.Ömür Soytemiz, 3.Mehmet Darıcı.
40-49 Yaş: 1.Adem Sayar, 2.Ali Ekber Çakmak, 3.Rıdvan Değirmenci.
50-59 Yaş: 1.Abdullah Yılmaz, 2.İsmail Çam, 3.Salih Öztürk.
60-69 Yaş: 1.Kemal Topgül, 2.Ali Kuyuk, 3.Nazım Aydoğdu.
70 Yaş ve Üstü. 1.Saim Çilingir.
Yarışların sona ermesinin ardından Saat Kulesi Hürriyet Park Meydanı’nda gerçekleşen ödül töreni ile dereceye giren sporcular madalya ve para ile ödüllendirildi.
 

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat