3 yıl süren davada cinsel istismara ceza yağdı

gündem 20 Nisan 2018 08:22
Videoyu Aç 3 yıl süren davada cinsel istismara ceza yağdı
A
a

ÇORUM'da 13 yaşındaki öz kızıyla ilişkiye girdiği iddiasıyla tutuklu yargılanan baba ve amca ile kızın ağabeyine ceza yağdı. Baba O.Ş. 30 yıl, amca M.Ş. 30 yıl ve 13 yaşındaki kızın kardeşi AŞ’ye de 7 yıl 6 ay hapis cezası verildi.  


( ÖZEL )
 

ÇORUM(DHA)-ÇORUM'da 13 yaşındaki öz kızıyla ilişkiye girdiği iddiasıyla tutuklu yargılanan baba ve amca ile kızın ağabeyine ceza yağdı. Baba O.Ş. 30 yıl, amca M.Ş. 30 yıl ve ağabeyi A.Ş.’ye de 7 yıl 6 ay hapis cezası verildi.


Çorum'un merkeze bağlı  Büyükdüvenci Beldesi’nde meydana gelen olayda 13 yaşındaki A.Ş. adlı kıza, öz babası, ağabeyi ve amcası gözaltına alınıp tutuklandı. Haklarında Çorum 1. Ağır Ceza Mahkemesinde dava açıldı. 2015 yılı Ekim ayında meydana gelen olayla ilgili davada karar çıktı. Adli Tıp Kurumundan gelen raporda A.Ş’nin iki aylık hamileyken yapılan DNA testinde bebeğin baba O.Ş.’den olduğu tespit edildi. DNA testinin ardından kızın da talebi doğrultusunda gebeliğin sonlandırılmasına karar verildi. Olayın ardından A.Ş, devlet koruması altına alındı. Duruşmada, anne G.Ş. oğlundan şikayetçi olmazken eşinden ve kayın biraderinden şikayetçi olduğunu belirtti. Son kez hakim karşısına çıkan tutuklu sanıklar ise suçlamaları kabul etmedi.

Savunmaların ardından kararını açıklayan mahkeme heyeti, baba O.Ş ve amca M.Ş’ye “Çocuğun nitelikli cinsel istismarı” suçundan 30’ar yıl, ağabeyi A.Ş’ye de 7 yıl 6 ay hapis cezası verilmesini kararlaştırdı. Tutuklu sanık A.Ş, cezaevinde kaldığı süre ve 18 yaşından küçük olması nedeniyle tahliye edildi.YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır. 
1000
icon
Ali Üzüm 20 Nisan 2018 10:49

Böylesi bir kabullenilemez suç unsurlarını işleyenlere,bu cezalar kifayetsiz kalıyor.Olan 13 yaşındaki kızımıza oldu.İnsallah düzenli bir yaşamı olur ve hiç bir şey için geç değil, eğitimine devam etmeli.Şahsim adına maddi yardımcı da olurum.

0 1 Cevap Yaz
hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat