AK Partili milletvekilleri mazbatalarını aldı

Siyaset 28 Haziran 2018 17:36
Videoyu Aç AK Partili milletvekilleri mazbatalarını aldı
A
a

AK Parti’den Çorum Milletvekili seçilen Ahmet Sami Ceylan, Oğuzhan Kaya ve Erol Kavuncu mazbatalarını aldı.


Törene, AK Parti’den Çorum Milletvekili seçilen Oğuzhan Kaya ve Erol Kavuncu’nun yanı sıra, Belediye Başkanı Zeki Gül, AK Parti İl Başkanı Av. Mehmet Karadağ, Merkez İlçe Başkanı Erhan Akar ile çok sayıda partili katıldı.
Törende AK Parti Milletvekili Ahmet Sami Ceylan adına AK Parti İl Başkanı Av. Mehmet Karadağ, mazbatasını teslim aldı.
Ardından sırayla İl Seçim Kurulu yetkilileri tarafından Çorum’un yeni milletvekilleri Oğuzhan Kaya ve Erol Kavuncu’ya mazbataları teslim edildi.
Tören sonunda bir konuşma yapan AK Parti’nin yeni Çorum Milletvekili Oğuzhan Kaya, “Bu görevi bize layık gören halkımıza teşekkür ediyorum. Seçim Türkiyemiz için en güzel şekilde sonuçlanmıştır. Katılım oranıyla, cumhurbaşkanımızın aldığı oy oranıyla Avrupa’daki seçime katılım oranlarıyla kıyaslandığında demokrasi şöleni yaşanmıştır. Bir gün içinde bütün sorunlar ortadan kalmış, artık koşma zamanı gelmiştir” diye konuştu.
AK Parti 3. Sıradan Milletvekili seçilen Erol Kavuncu ise kendilerine destek verenlere teşekkür ederek,“Yüzyılın seçiminde yüzyılın liderini başkan seçtiniz, bizleri de milletvekili olarak meclise gönderiyorsunuz. Bizler millet olarak yarış bittikten sonra da koşan atlarız. Şuanda iş zamanı, durmak yok yola devam diyoruz” ifadelerini kullandı. Öte yandan törene katılmayan AK Parti Milletvekili Ahmet Sami Ceylan’ın il dışında olduğu bildirildi. 
 AK Parti İl Başkanı Av. Mehmet Karadağ, “Çorum halkımız bizim göğsümüzü yeniden kabarttı” dedi.
Dün gerçekleştirilen mazbata töreninde bir konuşma yapan AK Parti İl Başkanı Av. Mehmet Karadağ, partilerinin Çorum’da çok iyi durumda olduğunu kaydetti. Karadağ, “Vatandaşlarımızın karşısına çıkarken göğsümüzü kabartarak çıkabiliyorsak eğer, Çorum halkı sayesindedir. Teşkilat Başkanımız Mustafa Ataş ile görüştük. Çorum ile ilgili tespitlerimizi kendisiyle paylaştık. Çorum Türkiye’de başarılı iller arasında yer alıyor. Milletvekilliği seçimlerinde Türkiye ortalamasının yüzde 10 üzerinde oy almıştır. Tespitlerimizi, eksikliklerimizi ve hatta önerilerimizi de aldılar. Şuanda Çorum birçok ilden iyi durumda. 3 milletvekili aldık ve birçok ilimize baktığımızda üzüntü duyduğumuz yerler oldu. Ama Çorum halkımız bizim göğsümüzü yeniden kabarttı” diye konuştu. 
 
 
 
 
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat