Aksilikler peşlerini bırakmadı

Gündem 7 Ekim 2018 13:01
Videoyu Aç Aksilikler peşlerini bırakmadı
A
a

Yusuf ÇINAR/ÇORUM,(DHA)- ÇORUM’da Kamu Personeli Seçme Sınavı'na (KPSS) gireceği okula beraberinde getirdiği valizle alınmayan öğrenci zor anlar yaşadı. Öğrenci, sınava 3 dakika kala, valizini okul önünde kantin işletmecisine 3 lira karşılığında emanet etti, son anda sınava girebildi. 20 saniyeyle sınavı kaçırdığı için salona alınmayan bir kız öğrenci gözyaşı döktü. Kentte eşi ile birlikte ayrı binalarda sınava girecek olan Murat Emecen de, eşini yetiştirdiği sınava, aracına park yeri ararken yaşadığı zaman kaybı sonucu geç kalıp giremedi.

2018 KPSS Lise düzeyi için ÖSYM tarafından gerçekleştirilen Kamu Personeli Seçme Sınavı nedeniyle Çorum’da sınava girilecek okullarda güvenlik önlemleri alındı. Görevlilerce, okul girişlerinde sınava giren adaylar aranırken, su dışında bir cismin okul içerisine girmesine izin verilmedi. Sınavın başlamasına 15 dakika kala bazı adaylar, koşar adımlarla okulun yolunu tuttu. Saat 10.00’da da sınavın gerçekleştirildiği binaların kapısı da görevliler tarafından kapatıldı.


EŞİNİ YETİŞRİRKEN KENDİSİ SINAVA GİREMEDİ
Kentte eşini sınava yetiştiren Murat Emecen de geldiği Hitit Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi’nde kapı kapatıldıktan yaklaşık 1 dakika sonra gelince sınava alınmadı. Eşini sınava yetiştiren ancak kendisi geç kalan Emecen, bir süre kapının önünde bekledi. Okul civarında park yeri bulamadığı için geciktiğini anlatan Emecen, daha sonra bina girişinden ayrıldı. İbrahim Karataş adlı aday başka bir aday da otomobilini park etmek için park yeri ararken, zaman kaybı yaşayıp, sınava yetişemedi.
 

NÜFUS CÜZDANINDA FOTOĞRAF OLMAYINCA SINAVA ALINMADINüfus cüzdanında fotoğraf olmayan Baran Çelik isimli öğrenci, sınava alınmadı. Çelik "Hata benim yapacak bir şey yok" diyerek okuldan ayrılmak zorunda kaldı. Sınavın başlamasına 20 saniye kala, bir başka kız öğrenci de geç kaldığı gerekçesiyle sınava alınmadı. Kız öğrenci gözyaşları döküp sınava giremediği okuldan ayrıldı.

 

VALİZLE SINAVA GİRMEK İSTEDİ
Yurt öğrencisi Muhammet Kabakçı da, sınava gireceği Anadolu Atatürk Lisesi'ne elinde valizle geldi. Polis ekipleri öğrencinin valizle sınav salonuna giremesine izin vermedi. Bunun üzerie valizini uzun süre bırakacak yer bulamyan Kabakçı, sınava 3 dakika süre kala valizini okulun önünde bulunan emanetçiye teslim edip sınava son anda girebildi. Sınav sonrası valizi teslim alan Kabakçı "Sınav sonrası yurda gidecektim o yüzden valizimle geldim. İçeri almadılar emanete teslim etmek zurunda kaldım. Biraz zaman kaybı yaşadım ama yine de sınava girebildim. Umarım iyi bir sonuç elde ederim" dedi.

 

OKUL ÖNÜNDE EMANETÇİ NEBAHAT TEYZE 
Çorum Anadolu Atatürk Lisesi’nin bahçesinde kantin işletmecisi Nebahat Kadak, sınav soluna gelen adayların içeriye alınmayan eşyalarını ücret karşlığında emanet aldı. Sınav günleri okul bahçesinde emanetçilik yaptığını belirten Kadak, uygulamadan sınavdaki adayların memnun olduğunu söyledi. Kadak, 'Emanet alınır' yazılı kağıdın da bulunduğu alanda adayların cep telefonu başta olmak üzere en sık, takı, saat, çanta gibi eşyaların kendisine emanet edildiğini kaydetti. 

 

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat