Amatör balıkçılar buldu, jandarma el koydu

Genel 11 Ekim 2017 10:49
Videoyu Aç Amatör balıkçılar buldu, jandarma el koydu
A
a

ÇORUM'da, baraj gölünde yasak olmasına rağmen kaçak su ürünleri avında kullanılan bin metre uzunluğunda balıkçı ağı ele geçirildi. Ağa takılan canlı balıklar ise amatör balıkçılar tarafından tekrar baraj sularına bırakıldı.

Haber Tugay Göktuğ


Çorum’da Hatap Barajında  olta ile avlanan amatör avcılar, oltaya balıkçı ağı takıldığını görüp jandarmaya bildirdi. İhbar üzerine bölgeye jandarma ekipleri sevk edildi. Yapılan incelemede bin metre uzunluğundaki ağ, baraj gölünden çıkarıldı. Jandarma ekipleri tarafından ağ gözlerine takılı vaziyette bulunan canlı ve cansız balıklar saptandı. Canlı olduğu belirlenen çok sayıda sazan yeniden baraj sularına salındı.
Amatör balıkçı Fatih Aksu yaptığı açıklamada “ Bugün bin metre uzunluğundaki balıkçı ağını jandarma ve amatör balıkçıların yardımıyla barajdan çıkardık. Ortalama.  300 kiloya yakın balığı ağdan kurtarıp baraja bıraktık. Balıkçı ağını ise jandarma ekiplerine teslim ettik. Biz amatör balıkçılar olarak bu tip balık yakalamaya çalışan insanlara karşıyız. Yetkililer bu konuda gerekli önlemi almalıdırlar” dedi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat