Aras, gazilere partisi tarafından yapılacak olan taahhütleri anlattı 

Gündem 13 Haziran 2018 11:04
Videoyu Aç Aras, gazilere partisi tarafından yapılacak olan taahhütleri anlattı 
A
a

24 Haziran’da yapılacak genel seçimler öncesi açıklamlarıyla dikkat çeken  MHP 1. Sıra Milletvekili Adayı Mehmet Akif Aras, Muharip Gaziler Derneği’ni ziyaret etti.

Muharip Gaziler Derneği Çorum Şube Başkanı Muharrem Gül ve yönetimi tarafından karşılanan Aras, gazilere partisi tarafından yapılacak olan taahhütleri anlattı. 

Aras a, vatan, millet, devlet, bayrak, ezan; bütün kutsal değerler uğruna mücadelede şehitlik makamına erişmeyi arzu eden ama Cenab-ı Allah’ın takdiriyle yaşayan kalanlara da moral olan gazilerin, en saygın makamın sahipleri olduğunu söyledi.

Aras, gazilerimize her şartta sahip çıkmak, sorunlarını çözmek, hükümetin ve devletin; sosyal hayatta el üstünde tutmak milletimizin borcu olduğunu ifade ederek, “Milliyetçi Hareket Partisi olarak gazilerimizin hak ettikleri şekilde bir yaşam sürmeleri için gerekli adımların atılmasından yanayız. 24 Haziran seçimlerinde partimiz beyannamemizde gazilerimize yönelik taahhütlerde bulunduk. Bu taahhütlerimiz ise şöyle:

1- Malul sayılmayan gazilerin mağduriyetlerini giderecek düzenlemenin yapılması,

2- Muharip gazilere ödenen şeref aylığının geliri olsun olmasın tüm muharip gazilere aynı tutarda ödenmesi,

3- Gazilerimize ikinci istihdam imkanı sağlanması ve ÖTV’siz araç imkanı verilmesi,

4- Gazilere 3600 günde emekli olabilme hakkı verilmesi.

Bu taahhütlerle birlikte gazilerimize daha iyi koşullar sunacağız ve hak ettikleri imkanlara kavuşmalarını sağlayacağız.

Bu duygu ve düşüncelerle; tüm halen tedaviye muhtaç olarak hayatlarını idame ettiren bütün gazilerimize Yüce Allah’tan acil şifalar diliyorum. Sağlıklı, mutlu, huzurlu bir ömür temennisiyle en derin saygılarımı sunuyorum.

19 Eylül 1921’de Gazilik unvanına layık görülen Türkiye Cumhuriyeti’nin Kurucu Lideri Gazi Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları ve tüm milli mücadele kahramanlarımıza ve ebediyete intikal eden gazilerimize Cenab-ı Allah’tan rahmet diliyorum” dedi.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat