Askerin elini öptü “Sizlerle gurur duyuyoruz” dedi

Genel 11 Mayıs 2018 18:17
Videoyu Aç Askerin elini öptü “Sizlerle gurur duyuyoruz” dedi
A
a

ÇORUM'da 5 bedensel ve zihinsel engelli genç, kışlada 1 günlük eğitimin ardından askerlik yemini etti. Çocuklarının mutlu gününe ortak olan aileler, sevinç gözyaşı döktü.

Engellilere bir süre temsili askerlik eğitimi verildikten sonra Çorum İl Garnizon Komutanlığında yemin töreni düzenlendi. Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşının okunmasının okunmasıyla başlayan törende 5 engelli, ellerini Türk bayrağı ve silahların üstüne koyarak yemin etti. 

Engelli askerlerin terhis belgelerini Vali Yardımcısı Ayhan Özkan, Garnizon Komutanı Albay Çetin Öcal, İl Jandarma Komutanı Albay Abdurrahman Başbuğ, İl Emniyet Müdürü Murat Kolcu, ile diğer protokol üyeleri tarafından verildi. Vali Yardımcısı Ayhan Özkan görme özürlü ve bedensel engelli 25 yaşındaki Aykut Erdal’a terhis belgesini verdikten sonra önce elini sonra yanaklarını öperek, “Sizlerle gurur duyuyoruz” dedi.


Vali Yardımcısı Ayhan Özkan, burada yaptığı konuşmada, erkek evlat sahibi anne babalar için evladın askerlik görevini yapmasının çok önemli olduğunu söyledi. Peygamber Ocağına katılarak askerlik vazifesini yerine getirip, bir birey olmaya ilk adımın atıldığını ifade eden Özkan, engelli bireylerin de bir günlüğüne de olsa askerlik duygusunu yaşamasının tüm ülkelere örnek olabilecek bir çalışma olduğunu söyledi.


İl Jandarma Komutanı Albay Abdurrahman Başbuğ da, "Şanlı bayrağımız ve silah üzerine ellerinizi koyup, ebediyete kadar sadık kalacağınız askerlik yeminini ettiniz. İnanıyoruz ki ihtiyaç duyulduğunda bu yemini eden her vatan evladı gibi sizler de bu vatan için canınızı esirgemeyeceksiniz. Askerlik yemininiz, yüce Türk Milletine, kahraman Türk Silahlı Kuvvetlerine ve Jandarma Teşkilatına, ailelerinize ve sizlere hayırlı olsun" diye konuştu.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat