Başkan Külcüden çok tartışılacak açıklama geldi...

Genel 11 Ekim 2017 20:46
Videoyu Aç Başkan Külcüden çok tartışılacak açıklama geldi...
A
a

‘Çorum’da havaalanı inşaatı yarım kaldı’, ‘paralar buraya boşa gömüldü’ gibi söylemler yanlıştır”

Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, 2023 yılına kadar Çorum’un havaalanına kavuşmasını istediklerini söyledi.

Başkan Külcü, Buhara Kültür Merkezi’nde Tesisler Müdürlüğü’nün faaliyetlerini düzenlediği basın toplantısında Külcü’ye havaalanı konusunda konuşmadığı yönünde eleştiriler olduğu ve bu konuda düşünceleri soruldu.

Belediye Başkanı Muzaffer Külcü ise gelişen ve hızla büyüyen Çorum’un havaalanına ihtiyacı olduğunu belirterek, “İsteğimiz ve temel arzumuz Çorum’un da bir havaalanı olsun. Ancak Başbakanımız Sayın Binali Yıldırım Çorum ziyaretinde konuyla ilgili son sözünü söyledi. Bizim de Başbakanımız Binali Yıldırım’ın sözünün üzerine söz söylememiz doğru olmaz, yakışık almaz” dedi.

Havaalanı konusunda şehrin dinamikleri ile oturup tekrar bu konuyu tartışabileceklerini, gerekirse konuyu Ankara’ya taşıyabileceklerini dile getiren Külcü, “Kuracağımız diyaloglarla inşallah Ankara’dan havaalanı yatırımının Çorum’a gelebileceğini düşünüyoruz. Gelişen ve büyüyen şehrimizin 2023 yılına kadar havaalanına kavuşmasını istiyoruz. Tek temennimiz bu” diye konuştu.

Daha önce Çorum’a herhangi bir havaalanı yatırımının gelmediğini de söyleyen Külcü, “Bundan yıllar önce Plan ve Bütçe’den ayrılan küçük bir miktar parayla havaalanı yapılması düşünülen bölgede kepçelerle toprak düzeltilmiş. Kısaca ‘Çorum’da havaalanı inşaatı yarım kaldı’, ‘paralar buraya boşa gömüldü’ gibi söylemler yanlıştır” ifadelerine yer verdi.


GÖZLER ADNAN TÜRKOĞLUNA ÇEVRİLDİ
Öte yandan Külcü'nün bu çıkışına dönemin Millitvekili Adnan Türkoğlu'nun  cevap verip vermeyeceği ise merak konusu oldu.  Türkoğlu Millitvekilliği döneminde  Çorum havaalanı çalışmalarıyla ilgili önemli açıklamalarda bulunmuş ve proje ve harfiyat çalışmaları hakkında açıklamalarda bulunmuştu. 

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat