Burası “Meçhul Asker Anıtı” hemen yanı başımızda!

Genel 11 Ekim 2017 00:32
Videoyu Aç Burası “Meçhul Asker Anıtı” hemen yanı başımızda!
A
a

"Vazife uğruna can veren nice fedakâr Mehmetçik"


 
Çorum’da bulunan Meçhul Askerin Anıtı, bakımsızlıktan adeta dökülüyor. Çevresinde bulunan ağaçlar ve otlar nedeniyle orman içerisinde kaybolan anıtın yanında bulunan “Şehitler Ormanı Tabelası”nın yazıları ise neredeyse okunamayacak kadar solmuş görünüyor.
Çorum-Samsun yolu 12. Kilometresinde bulunan Ahmediye Köyünde bulunan “Meçhul Asker Anıtı”, kaderine terk edilmiş durumda. 
Yıllardır köyün sembollerinden birisi olan anıt, yıkılma tehdidi ile de karşı karşıya.. Bugüne kadar hiç bakım yapılmadığı anlaşılan anıt için, vatandaşlar tepkili.. Kısa süre içerisinde anıtın bakım ve oranımdan geçmesi  gerektiğini belirten vatandaşlar.. Düşmek üzere olan taşların yeniden elden geçirilmesi gerektiğini söylediler. Anıt hakkında bilgi veren köy sakinleri ise, “Yüzbaşı Nadir tarafından Çorumlu Hüseyin Usta’ya yaptırıldığı bilinen anıt, vazife uğruna can veren nice fedakâr Mehmetçiğin ve emir erine hürmet eden, vefakâr bir komutanın hatırası olarak kendisini gösteriyor. Anıtı çevreleyen ağaçların insanoğlunun her abideyi aşındıran kayıtsızlığının arasında, bu anıtta ilgi göstermelerini istiyoruz ”  diyerek, yetkilileri uyardılar.
 1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat