Ceritoğlu Kurt, bilişimde tüketen değil, üreten bir nesil hedeflediklerini söyledi.

Genel 8 Ocak 2018 12:32
Videoyu Aç  Ceritoğlu Kurt, bilişimde tüketen değil, üreten bir nesil hedeflediklerini söyledi.
A
a

AK Parti Çorum Milletvekili Lütfiye İlksen Ceritoğlu Kurt, bilişimde tüketen değil, üreten bir nesil hedeflediklerini söyledi.

AK Parti Çorum Milletvekili TBMM Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu ve Parlementolararası Birlik Türk Grubu Üyesi Lütfiye İlksen Ceritoğlu Kurt, Sungurlu’da Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen “Kodlamaya Merhaba!”’ adlı e-Twinning Projesi sertifika törenine katıldı. Milletvekili Ceritoğlu, Şehit Mahmut Peşmen İlkokulunda gerçekleşen törende yaptığı konuşmada, bilişimde tüketen değil, üreten bir nesil hedeflediklerini söyledi.

Milletvekili Ceritoğlu konuşmasında, “Geleceğimizin teminatı olan öğrencilerimizin en iyi şekilde yetişmelerini, iyi bir eğitim almalarını ve donanımlı bireyler olmalarını istiyoruz. Sungurlu ilçemizde bu doğrultuda Kaymakamlığımız ve Mili Eğitim Müdürlüğümüz güzel çalışmalar yapıyor.  Kodlama eğitimini çok önemsiyoruz. Bilişimde tüketen bir nesil değil üreten bir nesil hedefliyoruz. Bunun adımları da kodlama eğitiminden geçiyor. Sungurlu ilçemizde kodlama eğitimi konusunda yapılan çalışmalardan memnunuz. Katkı sağlayan herkese teşekkür ederim” dedi. 

 

“Öğrenciler için çalışıp, proje üretiyoruz”

Milli Eğitim Müdürü Mustafa Eryiğit, ilçede öğrencilerin akademik, sosyal ve kültürel anlamda en iyi şekilde yetişmeleri için bütün eğitim camiası olarak çalışıp projeler ürettiklerini söyledi. Bu çalışmalardan birinin de kodlama eğitimi çalışmaları olduğunu ifade eden Eryiğit, şunları kaydetti, “Sungurlu ilçe merkezi ve köylerimizde çok sayıda okulda kodlama eğitimlerimiz devam ediyor. Önümüzdeki dönemde Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı (OKA) işbirliğinde öğretmelerimizin bu alanda eğitim almaları için hazırlıklarımız devam ediyor.

Bir diğer önemli hususta e-Twinning projeleridir. İlçemizde ki okulların neredeyse tamamında e- Twinning projeleri başarıyla devam etmektedir. Bu projelerle yurtiçi ve Avrupa’daki okul ve öğretmenlerle işbirliğine gidilerek etkili bir öğrenme sağlanmakta ve öğrencilerimizin ufukları gelişmektedir.”

Çalışma ve projelere katılan öğretmen ve öğrencileri kutlayan Eryiğit, sertifika törenine katılan misafirlere de teşekkür etti.

Proje yürütücüsü Derya Kocak Bıcak, öğretmenler Emine Özkoçak, Songül Eriş ve Yalçın Kocuroglu’nun bu çalışmada etkin görev aldıklarını söyledi. Yavuz Selim İlkokulu ile işbirliğinde yürüttükleri bu proje ile 80 öğrencinin kodlama ile tanıştırdıklarını anlatan Bıcak, öğrencilerin gelişimlerine büyük katkı sağlayan kodlama çalışmalarına devam edeceklerini ifade etti.

Video gösterileri, scratch uygulamalarının ardından öğrencilere sertifikaları verildi. Hatıra fotoğrafı çekilmesinin ardından program sona erdi.

Sertifika törenine Çorum Milletvekili Lütfiye İlksen Ceritoğlu Kurt, Kaymakam Mitat Gözen, Milli Eğitim Müdürü Mustafa Eryiğit, okul yönetici ve öğretmenleri ile veliler katıldı.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat