CHP'liler harekete geçti

Genel 1 Ekim 2017 18:09
Videoyu Aç CHP'liler harekete geçti
A
a

CHP İl başkanı açılışı yapılan 64 yatırımı sorarken, CHP Milletvekili ise, Başbakanın Çorum ziyaretinde Türkiye tarihinde yaşanmamış hadiseler ortaya çıktığını söyledi..


CHP İl Başkanı Hasan Suvacı, Başbakan Binali Yıldırım’ın açtığı 64 yatırımı sordu.
CHP İl Başkanı Hasan Suvacı ,Yıldırım’ın Çorum ziyaretini değerlendirerek önemli açıklamalarda bulundu

 AK Parti İl Başkanı Av. Mehmet Karadağ ile bir araya geldiklerini, bu buluşmada kendisine, “64 yatırımı hizmete açtınız. Biz de Çorumluyuz ve merak ediyoruz. Bu yatırımlar nelerdir” diye sorduğunu söyledi.
 Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Çorum’a gelişinde de birçok yatırımın açıldığını anımsatan Suvacı, “Bu yatırımları biz mi göremiyoruz acaba?” dedi. Başbakan Yıldırım’ın ilimizi ziyaretinde de 64 yatırımın açıldığını vurgulayan Suvacı, hükümeti eleştirdi.  Suvacı, Karadağ’ın kendisine, “Size listesini göndereceğim” dediğini hatırlatarak söz konusu yatırımların açıklanmasını istedi.
 
Cumhuriyet Halk Partisi Milletvekili ve TBMM İdare Amiri Tufan Köse ise, hükümet tarafından sıcak bakılmayan “Havaalanı” talebini tekrar gündeme getirdi.
Çorum’un havaalanına ihtiyaç duyduğunu, milli gelire yaptığı katkıyla da bu yatırımı hak ettiğini vurgulayan Milletvekili Köse, hükümet yetkililerini eleştirdi.
Başbakan Yıldırım’ın Çorum ziyaretinde okulların tatil edildiğini açıklayan Köse, bu uygulamayı yanlış bulduklarını, gelecekte böyle uygulamaların yapılmaması gerektiğini belirtti.  

Köse, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:
 
 “Sayın başbakanımızı, devletimizin en üst kademesini Çorum’da ağırlamaktan çok mutlu olduk. Elbette ki Çorum, başbakanımızı Çorum’da görmekten onur duyduk. Ancak sayın başbakanın Çorum ziyaretinde Türkiye tarihinde yaşanmamış hadiseler ortaya çıktı. Bütün ilçelerde ve il merkezinde öğrenci servislerini kullanmak adı altında okullar tatil edildi. Bunu garipsedik ve doğru bulmadık. Alaca’dan Osmancık’a, Oğuzlar’dan Kargı’ya kadar okulların tatil edilmesini garipsediğimizi kamuoyumuzla paylaşmak istiyorum. Öğrencilerimiz bizim geleceğimizdir. Öğrencilerin başbakanın ziyaretine katılacak hiçbir olumlu fayda bulunmamıştır. Bundan sonra böylesi bir olayın tekrar etmemesi gerektiğini düşünüyoruz. Başbakanımızın Çorum’un havaalanı talebiyle ilgili söylemiş olduğu sözler, 500 binden fazla Çorumluyu derinden yaralamıştır. Çorum, Anadolu Kaplanıdır. Ticaret ve sanayide devlet desteği olmamasına rağmen geldiği nokta, devletimiz için çok önemlidir. İhracatı ithalatından fazla olan bir kenttir. Merzifon havaalanının askeri olması, Akıncı üssünün de buraya taşınması nedeniyle bu havaalanının Çorum’a bir faydası yoktur. Çorum bir havaalanını hak etmektedir. Çorumlu işadamları bu havaalanının maliyetini karşılamak için hazırdırlar. Biz havaalanı projesinin en geç 1 yıl içerisinde hayata geçirilmesini istiyoruz.
 
Çorum’a demiryolu gelecek diye duyuyorlar. Bende yıllardır Devlet Demiryolları’nın 2023 yılına kadar olan planlamasında Çorum’da bir demiryolu hattı olmadığını söylüyorum. Buradan uyarıyorum, 2023 tarihi çok geç bir tarihtir. 2023’ten çok daha önce Çorum’a bir demiryoluna şiddetle ihtiyaç vardır.
 
Diğer yandan ise ,Çorum’da şuanda bir hastane gündemde. Hastanenin en başından bir hatası var. Çorum toprak sanayinde Türkiye’de bir numaradır. Hastanemizin ihale şartnamesine tuğla ve kiremit şartı konmamıştır.  Bizim ilk eleştirdiğimiz nokta budur. Devamında da yapılan hastanenin ne Çorum’a ne de Türkiye’ye yakışan bir yanı yoktur. Hastaneyi su basıyor, araçların park edeceği alanların doğru planlanmadığı görülüyor. Hastanenin de 2017 yılındaki bir Çorum’a yakışmadığını gördük. “ diye tepkilerini dile getirdi.
 


1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat