Cumhur İttifakı bizzat cumhurun ta kendisidir, Cumhuriyet’in kader çizgisidir”

Siyaset 11 Haziran 2018 21:45
Videoyu Aç Cumhur İttifakı bizzat cumhurun ta kendisidir, Cumhuriyet’in kader çizgisidir”
A
a

MHP Çorum Milletvekili Adayı Mehmet Akif Aras, iftarını Ata Ocağı olan Cemilbey Köyü’nde köylüleri ile birlikte açtı

 
 

Milliyetçi Hareket Partisi Çorum Milletvekili Adayı Mehmet Akif Aras, iftarını Ata Ocağı olan Cemilbey Köyü’nde köylüleri ile birlikte açtı.

24 Haziran’da yapılacak olan Mahalli İdareler seçimlerinde MHP’den 1. Sıra Milletvekili Adayı olan Mehmet Akif Aras’a Ata Ocağı olan Cemilbey’den tam destek geldi. Aras, uzun yıllardan beri köyde yaşamamasına rağmen köyü ile irtibatını hiç koparmamış ve her zaman köyünün ve köylülerinin yanında yer aldı.

Milletvekili Adaylığı sürecinde de köylülerinin desteğini alan Aras, gelen iftar daveti üzerine hemşehrileriyle hasbihal etmek için Ata Ocağı’na gitti. Kadın, erkek, yaşlı, genç demeden tüm köylüleriyle iftar sofrasında bir araya gelen Aras, kendisine gösterilen ilgi ve alakaya teşekkür etti. 24 Haziran seçimlerinin öneminden bahseden ve köylülerinden hem Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, hem de Cumhur İttifakında yer alan MHP için destek isteyen Aras, “24 Haziran’da Milliyetçi Hareket Partisi iyi bir neticeyle TBMM’de güçlü bir şekilde temsil edilme hakkına kavuşmalıdır” dedi.


Partisinin özellikle tarım politikaları ve çiftçilere sağlayacağı imkanlardan bahseden Aras, “Ekonomide acilen gerçekleştirilmesini öngördüğümüz yapısal reformlardan birisi de tarım ve hayvancılık reformudur. Çiftçilerimizin ucuz girdi temini, gelirlerinin artırılması, borç ve faiz sarmalından kurtarılması konusunda çok yoğun mücadele edeceğiz. Çiftçilerimizin ve üreticilerimizin refahını yükseltip, onları yüksek bir gelişmişlik seviyesine çıkaracağız” açıklamasını yaptı.ÜÇTUTLAR'DA ESNAF ZİYARETİ YAPTI

MHP 27.Dönem Çorum Milletvekili Adayı Mehmet Akif Aras, Cumhur İttifakının, Cumhuriyet’in kuruluş felsefesinden beslendiğini, Türk milletinin haslet ve haysiyetinden feyz aldığını belirtti.
Seçim çalışmalarını sürdüren MHP Milletvekili Adayı M. Akif Aras, Üçtutlar Mahallesi’nde bulunan esnafları ziyaret etti. Osmancık 1. Sokak ve Alaybey Sokağı gezener esnaflara hayırlı işler dileyen Aras, esnaflara Cumhur ittifakını anlatırken, seçimlerde destek istedi.

İl Başkanı Arslan Kaynar’ın da yer aldığı ziyaretler sırasında açıklamalarda bulunan Aras, Cumhur İttifakının Türk ve Türkiye düşmanlarının korkulu rüyası olarak tarihin en stratejik ve isabetli kararlarından birisi olarak milli vicdanlarda cevap bulduğunu ifade etti.

İttifak yerine ihtilaf diyenlerin, imana dudak büküp ihanete el sallayanların, cumhur yerine curcuna, cumhur yerine cümbüş, yükseklik yerine çukurluğu tercih edenlerin, elbette milli iradenin ne dediğini anlayamayacağını kaydeden Aras, cumhurun ittifak ruhunun amaç ve kapsamını göremeyeceklerini, görseler de hazmedemeyeceklerini dile getirdi.
Cumhur İttifakının, 7 Ağustos Yenikapı ruhundan ilham ve duruşunu aldığına vurgu yapan Aras, .”Cumhur İttifakı bizzat cumhurun ta kendisidir, Cumhuriyet’in kader çizgisidir” dedi.Erdoğan seçilirse dolar 10 lira olur diyenleri ekonomik teröristler olarak niteleyen Aras, “Malum çevre ve şahıslar, ihanete kafa yormazlar, ittifakla uğraşırlar.Ağır güvenlik ve beka sorunlarını mesele yapmazlar, cumhurun kararına leke sürmeye kalkarlar.Bunlar ki, “Sayın Erdoğan bir daha seçilirse dolar 10 lira olur” diyen ekonomik teröristlere, onların siyaset, akademi, sivil toplum kuruluşlarına yuvalanmış işbirlikçilerine ses çıkarmazlar. Bizim Cumhurbaşkanı adayımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’dır. Sayın Erdoğan kazanırsa dolar 10 lira olur diyen müstevlilerin uzman kisveli yorumcularına, inşallah Türk milleti 24 Haziran’da kabusu yaşatacaktır. Bu kervana, ne yazık ki, CHP’nin adayı İnce’de eklenmiştir. İnce’nin sözde Kürt sorununda hiçbir kırmızıçizgisi yokmuş. Önce vatan değil, önce adaletmiş” dedi.

Kırmızı çizgisi olmayan bir gafilin Cumhurbaşkanı adayı olması bile zül olarak gören MHP Milletvekili Adayı Aras, “Terörle mücadelede adından takdirle bahsettiren şerefli bir Türk komutanının apoletlerini sökeceğim diyor. Nasılsa söküp takmaya alışmış. Kalbinde ve kafasında vatan mefhumu sönmüş esef ve endişe verici bu şahsın Cumhurbaşkanı olacağım iddiası da tam bir deli saçması, fecaat boyutta bir akıl tutulmasıdır.İnceden inceye gerçek niyet ve fikriyatını deşifre eden CHP’linin işi bitmiş, pusulası şaşmış, dümeni kırılmıştır” açıklamasını yaptı. 

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat