El Aissami Maddah Çorum'a geliyor

Ekonomi 14 Ocak 2019 13:15
Videoyu Aç El Aissami Maddah Çorum'a geliyor
A
a

Yusuf ÇINAR/ÇORUM, (DHA) - VENEZUELLE Devlet Başkanı Nicolas Maduro'nun Ekonomiden Sorumlu Yardımcısı Tareck Zaidan El Aissami Maddah'ın Çarşamba günü Çorum'da bulunan altın rafinerinde incelemelerde bulunmak üzere kente geleceği belirtildi.  Konuyla ilgili yazılı açıklama yapan Ahlatcı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Ahlatcı, "Venezuela Devlet Başkanı’nın Ekonomik İşlerde

Venezuella Devlet Başkanı Nicolas Maduro'nun Ekonomiden Sorumlu Yardımcısı Tareck Zaidan El Aissami Maddah'ın Çarşamba günü önce İstanbul'a ardından da Çorum'a gelecek. Tareck Zaidan El Aissami Maddah, Çorum'da bulunan Ahlatçı Holding'e ait altın rafinerisine giderek incelememelerde bulunup bilgi alacak.

Konuyla ilgili yazılı açıklama yapan Ahlatcı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Ahlatcı, "Venezuela Devlet Başkanı Sayın Maduro ile görüşmeleri sırasında, Sayın Cumhurbaşkanımız beni yanlarına çağırdılar ve ev sahibi devlet başkanına tanıtarak, Çorum’da modern bir altın rafinerisine sahip olduğumuzu söylediler. Venezuela’nın altın üreticisi bir ülke olması nedeniyle, Sayın Nicolas Maduro da bizimle yakından ilgilendi. Venezuela Devlet Başkanı’nın Ekonomik İşlerden Sorumlu Yardımcısı Sayın El Aissami Maddah’ın Türkiye’ye yapacağı geziye Çorum’u da dahil etmesini ve altın rafinerimizi gezmek istemesini mutlulukla karşılıyoruz. Kendilerini Türk konukseverliğine yakışır bir şekilde karşılayıp tesisimizi gezdireceğiz. Gerek firma, gerekse Çorum olarak, bir devlet başkan yardımcısını Çorum’da konuk edecek olmanın onurunu yaşıyoruz. Çorum’un böylesine bir ziyaretle gündeme gelmesini, Sayın Cumhurbaşkanımızın teveccühlerine borçlu olduğumuzu biliyor, kendilerine şükranlarımızı sunuyoruz" dedi.

Ahlatcı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Ahlatcı'nın geçen Aralık ayında Arjantin’deki G 20 zirvesinden sonra Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Latin Amerika gezisinde de işadamları heyetinde yer aldığı belirtildi. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro ile görüşmesi sırasında, Ahmet Ahlatcı'yı Maduro'ya tanıttığı görüşmede Çorum'daki altın rafinerisinden bahsedildiği ifade edildi. 

Türkiye bilezik piyasasının yüzde 40’ına, alyans piyasasının ise yüzde 25’ine hakim olan Ahlatcı Holding, ülke çapında 2 bin 500’ün üzerinde kuyumcuya toptan altın veriyor. Holdingin Çorum Organize Sanayi Bölgesi’ne kurduğu altın rafinerisinin ise, Türkiye’deki üç rafineriden biri olduğu ifade edildi.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat