ÇORUM’da sahne alan  pop müzik şarkıcısı Ece Seçkin, konser verdi

ÇORUM’da sahne alan pop müzik şarkıcısı Ece Seçkin, konser verdi

ÇORUM’da sahne alan pop müzik şarkıcısı Ece Seçkin, konser verdi. Çorum’un ilk alışveriş merkezi olan AHL Park, üç gün boyunca çok değerli üç sanatçıyı ağırlayacak. Ece Seçkin, Fatma Turgut ve Fettah Can, 10-11-12 Ağustos tarihlerinde AHL Park’ta sahne alacak. İlk olarak dün akşam ünlü pop sanatçısı Ece Seçkin sahne aldı. Dillerden düşmeyen hit şarkısı 'Adeyo' ile sahneye çıkan Seçkin, konser alanını dolduran hayranlarını coşturdu. Yaklaşık 1 saat sahnede kalan Ece Seçkin, dansçılarının da katıldığı figürlerle göz doldurdu. Ece Seçkin, 'Adeyo', 'Şok oldum' ve 'Hoşuna mı gidiyor' gibi bir çok şarkılarını hayranları ile söyledi. Kendi şarkılarının yanı sıra pop müziğinin sevilen şarkılarını da seslendiren Seçkin'in hayranları hareketli şarkılar eşliğinde dans ederek, doyasıya eğlendi.

Sarıkamış şehitlerini anma programı

Sarıkamış şehitlerini anma programı

Yusuf ÇINAR/ÇORUM, (DHA)- SARIKAMIŞ'ta 1915 yılında düzenlenen harekat sırasında şehit olan 60 bin asker Çorum'da düzenlenen programla anıldı. Şehitlik ziyareti sırasında Mardin'in Derik ilçesinde şehit olan Uzman Çavuş Oğuz Emre Erkoç’un (36) oğlu Hüseyin Emre Erkoç’un (9) babasının mezarı başında durup beklemesi görenleri duygulandırdı. Enver Paşa komutasında 1915 yılında düzenlenen Sarıkamış Harekatı sırasında donarak şehit düşen 60 bin asker için Çorum'da anma programı düzenlendi. Gazi Caddesi Piri Baba Çamlığı'nda biraraya gelin, kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri, çok sayıda kişi ve öğrencilerden oluşan grup 'Şehitler ölmez, vatan bölünmez', 'Vatan sana canım feda' sloganları atarak şehitilğe kadar yürüdü. Burada düzenlenen törende, saygı duruşunda bulunulup İstiklal Marşı okundu. Ardından konuşma yapan Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Haşim Eğer, şöyle dedi: "Sarıkamış’ta kar şehitlerimizin üstünü örtmüştü ancak, yüreklerde taşınan vatan, millet ve bayrak sevgisi, eşsiz bir sağduyu ve yüksek disiplin anlayışıyla birleşerek kahraman Mehmetçiğin en zor şartlara bile göğüs germesini sağladığı gerçeğini asla örtmemiştir." Ardından Kuran-ı Kerim okunup dua edildi, şehit kabirlerine karanfiller bırakıldı. Programa Mardin'in Derik İlçesi'nde 24 Haziran 2016'da teröristlerin saldırısında şehit olan Uzman Çavuş Oğuz Emre Erkoç’un oğlu Hüseyin Emre Erkoç ile şehit eşi beden eğitimi öğretmeni Gülay Erkoç da katıldı. Hüseyin Erkoç'un babasının mezarının başında beklemesi ve dua etmesi görenleri duygulandırdı.

Süslü kadınlar pedal çevirdi

Süslü kadınlar pedal çevirdi

ÇORUM'da yaklaşık 150 kadın, bisiklet kullanımı yaygınlaştırmak ve farkındalık oluşturmak amacıyla 'Süslü Kadınlar Bisiklet Turu' etkinliğinde bir araya geldi.

;