Gittiğine gideceğine pişman oldu

YURT HABERLER 12 Ocak 2019 00:52
Videoyu Aç Gittiğine gideceğine pişman oldu
A
a

ÇORUM’da uzun yıllar yerel gazetede muhabirlik yaptıktan sonra İstanbul’a taşınarak mesleğini murada sürdüren 34 yaşındaki Buğra Kihtir, Böbrek taşı ameliyatı sonrası  kendisine takılan  stenti  aldırmak için gittiği hastanede  ameliyat masasında unutulduğunu iddia etti.


Buğra Kihtir, yaptığı açıklamada "Çorum’da uzun yıllar yerel gazetelerde muhabirlik yaptım. Bir süre öncede İstanbul’da Aydınlık Gazetesinde  işe başladım.
Üç hafta önce de böbrek taşı ameliyatı geçirdim.  Operasyon sonunda DJ Stent takılarak taburcu edildim. Stentin alınması için Şişli Hamidiye Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi Üroloji Kliniğine gittim. Ameliyata hazır hale geldikten sonra saat 13.00 civarında ameliyathaneye indirildim.  17.00'ye kadar sedye üzerinde bekletildim. Mesai bitimiyle birlikte ilgili birimin doktorları hastaneden çıkınca, ortada kala kaldım. Oradaki görevliler bana  "Sen bugün unutuldun" diyerek  Üroloji servisine geri çıkarıldım.
Yaşananlardan sonra Üroloji kliniğindeki nöbetçi doktor bana "Bugün git, yarın gel" dedi.
Yaşananları trajikomik olduğunu söyleyen Kihtir, "Söz konusu olay herhangi bir konu değil, sağlıkla ilgili bir durum. İnsanların hayatı bu kadar basite alınmamalı. Benim başıma gelen daha ciddi bir durumda olan bir hastanın başına gelse, bunu nasıl açıklayacaklar merak ediyorum.
Ameliyat sonrası genelde sargı bezi, makas unutulduğu söylenir. Beni tamamen ameliyathanede unuttular. Doktorların çıktığı ve mesai saatlerinin bittiği söylendi. Ancak ben 4-5 saat orada yatıyor bir şekilde bekledim. Kesinlikle skandal bir durum. Orada unutuldum fakat yaşlı bir insan ya da ufak bir çocuk da yerimde olabilirdi" dedi.
Çorum’da uzun yıllar yerel gazetelerde muhabirlik yaptığını ve hastanelerle ilgili haberlere de imza attığını söyleyen Kihtir. Bu kezde ben haber oldum. Gerekli yasal  haklarımı sonuna kadar arayacağım” dedi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat