Hitit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Reha Metin Alkan, Çorum Ticaret ve Sanayi Odası (ÇTSO) Başkanı Çetin Başaranhıncal’ı makamında ziyaret etti.

Gündem 2 Kasım 2017 17:16
Videoyu Aç Hitit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Reha Metin Alkan, Çorum Ticaret ve Sanayi Odası (ÇTSO) Başkanı Çetin Başaranhıncal’ı makamında ziyaret etti.
A
a

HİTİT ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜ ALKAN TSO'yu ZİYARET ETTİ
Hitit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Reha Metin Alkan, Çorum Ticaret ve Sanayi Odası (ÇTSO) Başkanı Çetin Başaranhıncal’ı makamında ziyaret etti.
Fen Bilimleri Enstitüsü Müdürü Doç. Dr. Cengiz Baykasoğlu ve Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Sinan Çalışkan da katıldığı ziyarette; Teknokent, Mesleki Yeterlilik Kurumu, üniversite-sanayi projeleri, işbaşı eğitimi, merkez laboratuvarlarında gerçekleştirilen ortak projeler ele alınarak aynı zamanda laboratuvar altyapısına destek, üniversite-sanayi aracılığıyla ortak bilimsel çalışmalar, ulusal ve uluslararası etkinliklerin geliştirilmesi konuları ile Çorum Hitit Vakfı aracılığıyla Çorum'lu öğrencilerimize verilen burs desteklerinin öneminden bahsedildi.
Rektör Prof. Dr. Reha Metin Alkan, Çorum’a atamasının yapılıp göreve başlamasıyla ilk ziyaret gerçekleştirdiği kurumun ÇTSO olduğunu ve o günden şu ana kadar yapılan proje ve çalışmalarla birlikte çok yakın bir hukuklarının oluştuğunu ifade etti.
Geçen süre içerisinde ülkemizde örnek gösterilebilecek üniversite-sanayi iş birliğiyle birçok projeye imza atmanın mutluluğunu yaşadığını belirten Prof. Dr.  Alkan, “Şu ana kadar pek çok proje sayesinde ülkemizde sıklıkla söylenen ve gerçekleştirilmesi arzu edilen üniversite-sanayi iş birliği kapsamında, ciddi yollar kat ettiğimizi gururla söylüyoruz. Her şeyden önce bu süreçte büyük katkıları olan başta ÇTSO Başkanı Çetin Başaranhıncal’a, Yönetim Kurulu Üyelerine ve tüm iş dünyasına katkılarından dolayı şükranlarımı sunuyorum.” diye konuştu.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat