Kent park anlatıldı

Gündem 27 Haziran 2018 10:52
Videoyu Aç Kent park anlatıldı
A
a

Kent park hızla tamamlanıyor

Çorum'un prestij projelerinden biri olan ve 212 bin 500 metrekarelik bir alanla toplumun her kesimine hitap edecek olan 'Kent Park' projesinin yüzde 60'lık kısmı tamamlandı.Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da bizzat takip ettiği ve Çorum'un en büyük yeşil alan projelerinden biri olan Kentpark Projesi'nde çalışmalar hız kesmeden devam ediyor.
Modern şehircilik anlayışına uygun bir yaşam alanı şeklinde planlanlanan parkla ilgili incelemelerde bulunan Çorum Belediye Başkanı Zeki Gül, yüzde 60'lık kısmı tamamlanan projenin Eylül ayında bitirileceğini belirtti.
 
24 bin metrekarelik bir alana biyolojik arıtma özelliğine sahip yapay bir gölet yapıldığını ve  vurgulayan Gül, " Göletteki suyun arıtılacağı alanların zemin sıkıştırma işlemleri yapılıyor. Gölet içerisindeki suyun temizlenmesi için alana keçe ve EPDM mebranserimi hemen hemen bitmek üzere. Parkın alt yapı imalatları ve yer altı su depolarının imalatları bitti. Alt yapı alanlarının toprak dolguları tamamlandı. Parkımızı bir an önce bitirmek ve hemşehrilerimizin hizmetine sunmak için çok hızlı bir şekilde çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Parkımıza yerleştireceğimiz çocuk oyun grupları, açık alan spor aletlerinin montajı, bank ve çöp kovası gibi kalemlerden oluşan kent mobilyalarının ihalesini de önümüzdeki günlerde yapacağız.
 
Parkımızın aydınlatmasına hem güvenlik açısından hem görsellik açısından çok önem veriyoruz. Parkımız tamam olduğunda burası ışıl ışıl olacak. Parkımızdaki aydınlatma ve park içerisinde bulunan binalarımızın elektrik hatlarını çektik. İdari binalarımızın dış cephe kaplamaları, çatı imalatları ve iç tefrişat çalışmaları devam ediyor. Cephe kaplama ve tefrişat çalışmaları kısa bir süre sonra bitecek.
 
Kentparkımızın175 bin ve 37 bin 500 metrekarelik etaplardan oluştuğunu ifade etmiştim. 175 bin metrekarelik alan olan birinci etaptakiyeşil alanlar, otomatik sulama sistemiyle sulanacak. Buradaki sulama tesisatının yüzde 75’ini tamamladık.
Seyir kulesi çelik imalatları bitti. Gölet kenarındaki seyir teraslarının çelik iskele imalatlarına başladık. Gölet çevresinde bulunan amfi alanında oturma yerlerinin de imalatlarına başladık.
 
Birinci etap içerinde bulunan park içi gezinti yolları yüzde 80 oranında bitti. Yine bu etap içerisinde bulunan çocuk oyun gruplarının montajına, fitness alanlarının kauçuk kaplama uygulamasına başladık. 37 bin 500metrekareden oluşan ikinci etap içerisinde bulunan 250 metre uzunluğundayapay dere yer alıyor. Yapay derenin betonarme işleri tamamlanmak üzeredir. Yine ikinci etap içerisinde yer alan gezinti yollarının imalatlarının yüzde 65 oranında bitti. Bu etabın alt yapı imalatlarıyla birlikte elektrik tesisatlarını yüzde 80 oranında tamamladık.
İkinci etapta 4 adet sergi satış birimi bulunuyor. Bu sergi alanlarının da kaba inşaatını tamamlandı. Az önce de ifade ettiğim gibi Kentpark projemizin yüzde 60’ı tamamlandı" dedi.
 
Başkan Gül, ÇORUM Kent Park'ın tamamlandığında çocuk oyun alanlarıyla, gezinti alanlarıyla, bisiklet yollarıyla, spor alanlarıyla, botanik bahçesiyle, sosyal donatılarıyla, içerisinde adacıklar olan göletiyle kısa zamanda vatandaşların hizmetinde olacağını söyledi.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat