Kırmızı ışıkta geçen sürücü drone tarafından tespit edildi

Asayiş 14 Haziran 2018 14:58
Videoyu Aç Kırmızı ışıkta geçen sürücü drone tarafından tespit edildi
A
a

Yusuf ÇINAR/ÇORUM,(DHA)- ÇORUM'da, Ramazan Bayramı kapsamında karayollarındaki trafik denetimi drone ile yapıldı. Kırmızı ışıkta geçen bir sürücüyü drone tespit etti. Gazeteciler sürücüye "kırmızı ışıkta geçmişsiniz, drone sizi tespit etti. Kırmızı ışıkta geçtiğinizin farkında mısınız” diye sordu. Sürücü ise "Evet farkındayım, Peki, şimdi ne olacak, kaç para ceza kececekler” diye cevap verdi.

Çorum’da İl Emniyet Müdürlüğü Bölge Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri ve İl Jandarma Komutanlığı personeli, Ramazan Bayramı nedeniyle sürücülere yönelik trafik kontrolü yaptı. Kontrol kapsamında alkol, emniyet kemeri, kimlik kontrolleri yapılarak sürücüler trafik kurallarına uymaları ve hız yapmamaları hususunda uyarıldı. Çorum- Ankara yolu Yaydiğin Kavşağı’nda İl Emniyet Müdürlüğü ve İl Jandarma Komutanlığı tarafından gerçekleştirilen kontrolde drone kullanıldı. 10 dakikada üç araç,kırmızı ışık ihlali yapınca drone tarafından tespit edildi. Trafik ekipleri tarafından durdurulan sürücülerden birisine trafik polisi, “Beyefendi drone sizin kırmızı ışıkta geçtiğinizi tespit etti. Ehliyet ve ruhsatınızı rica ediyorum. Lütfen bundan sonra daha dikkatli araç kullanmanızı rica ediyoruz” dedi. Gazeteciler de, sürücüye "Kırmızı ışıkta geçmişsiniz drone sizi tespit etti. Kırmızı ışıkta geçtiğinizin farkında mısınız” diye sordu. Sürücü ise “Evet farkındayım. Peki, şimdi  ne olacak, bana polis kaç para ceza kesecek” diye cevap verdi. Kırmızı ışıkta geçen sürücülere 206 TL, para cezası uygulandı.
Halk otobüsü sürücüsü de kırmızı ışıkta geçince drone tarafından tespit edildi. Kendisini durduran polislere de "Suç, bende değil, yapılan kavşak hatalı. Türkiye’nin neresine giderseniz gidin böyle kavşakları zor görürsünüz" diyerek kendisini savundu. 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat