OKUMAK LAZIM...

Gündem 10 Ekim 2017 23:38
Videoyu Aç OKUMAK LAZIM...
A
a

Dilimiz döndüğünce...

Denizin üzerine havaalanı

Bazı illerde denizin üzerine havaalanı yapılırken, maalesef Çorumlular, haklı olarak “Çorum olarak üvey evlat mıyız? Biz de kendi havaalanımızı istiyoruz.” Demekle suç işlemiş olmazlar. 1990 yılından sonra pist düzenleme çalışmalarına başlatılan ve azımsanamayacak miktarda para harcanmış bir “Çorum Havaalanı” projesi de varken, Çorum neden kendi havaalanına sahip olmasın?  
Havaalanı konusunda bazı basın organları üstüne düşeni yaptı.  Tabi bazıları da susmayı tercih etti. Keşke onlarda susmayıp gerçekleri yazsalardı.  Merak etmeyin sizlere hiç kimse siyasi baskı falanda kurulmazdı. Çünkü siyasilerde havaalanının önemini bana göre çok iyi biliyorlar.
 
 **********
Oğuzlar festivalinde bana göre eksik vardı..

Oğuzlar ilçesinde Belediyesi tarafından düzenlenen Ceviz Festivali coşkuyla kutlandığını öğrendim.  Bu yıl 15.’ncisi düzenlenen Geleneksel Ceviz Festivali, Atatürk Anıtı’na çelenk sunulmasıyla başlayıp,  Mehter eşliğinde kortej yürüyüşü,  müzik, eğlence, güreş ve daha pek çok etkinlikle sürmüş.  Her şey buraya kadar çok güzel, İyide, adı üstünde ceviz festivali yapılıyor. Lütfen ben yanlış görmediysem ya da duyduysam beni uyarın. Bu ilçenin  cevizlerden sorumlu başkanı yok mu?  Bir iki kelam konuşma yapması gerekmiyor muydu? Ya da bir sergi açılıp ceviz ile ilgili  bilgi verilmesi gerekmiyor muydu?  Adı üstün de ceviz festivali bu.  Bence seneye biraz daha dikkat edilmeli ve birlik olunmalıdır diye düşünüyorum.
 
************


Bu ne kardeşim..

15 yılda ülkemizde boşanmalar yüzde 38, fuhuş yüzde 790, çocukların cinsel istismarı yüzde 434, cinsel taciz yüzde 449, uyuşturucu bağımlılığı yüzde 678 oranında arttı. Ülkemizdeki çocuk hükümlü sayısı 5 yılda 5 kat yükseldi. 2002- 2016 yılları arasında 5 bin 734 kadın cinayeti gerçekleşti, son 10 yılda 482 bin kız çocuğu ülkemizde zorla evlendirildi.

**********
 
Yolcu kapasitesini artıracak formül..
Çorum’a havaalanı gereksiz diyenlere şunu söylemek istiyorum. İyi de 5 adet cezaevi yapacağınızı siz söylemiyor musunuz?. İşte size yolcu kapasitesini artıracak formül.

***************

 
Lütfen arkadaşlar..
www.corumolayhaber.com’un değerli okurları  sizlerden  bir konuda ricamız olacak. Bazı arkadaşlar sitemizde yayınlanan haberlere yorum yaparken argo kelimeler kullanmaktalar. Lütfen birilerini eleştirirken ağır hakaret ve argo kelime kullanmayalım. 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat