Onu gören dönüp bir daha bakıyor

Gündem 11 Ağustos 2018 17:31
Videoyu Aç Onu gören dönüp bir daha bakıyor
A
a

Yusuf ÇINAR/ÇORUM, (DHA) - ÇORUM'da sıradışı giyim tarzı ile dikkat çeken 54 yaşındaki Sefer Karataş, çevresindekiler tarafından 'Kovboy hoca' lakabıyla tanınıyor. Kovboy kıyafetleri, botu giyip şapkası takan Karataş'ın özenle süslediği 1973 model minibüsü ise ayrıca dikkat çekiyor.
Çorum kent merkezinde yaşayan 3 çocuk babası Sefer Karataş, 25 yıl önce bir yakının Almanya'dan getirdiği kıyafetlerle birlikte giyim tarzını değiştirdi. Kovboy çizmesi, şapkası ve kıyafetleri giymeye başlayan Karataş, kısa sürede gişim tarzı ile dikkat çekti.Mecitözü ilçesindeki Dibek İlkokul'nda sınıf öğretmenliği yapan Karataş, çevresindekiler tarafından 'Kovboy hoca' lakabıyla tanınıyor. 25 yıllık öğretmen olan Karataş'ın özenle süslediği 1973 model minibüsü ise ayrıca dikkat çekiyor.Her sabah görev yaptığı okula takım elbiseyle giden Karataş, mesaj sonunda ise kovboy kıyafetlerini giyiyor. 

Karataş, minibüsünü de kendi tarzına göre modifiye edip süslediğini belirterek "Gençken isteyip de yapamadıklarımı şimdi yapıyorum. Minibüsüme gözüm gibi bakıyorum. Yolda görenler mutlaka fotoğraf çekiyorlar. 


Küçükken köyümüzden yurt dışına giden yakınlarımız Türkiye'ye döndüklerinde bana çizmeler ve şapkalar getirirdi. O günlerden beri bu tarz giyinmeyi ve dikkat çekmeyi seviyorum. Bu giyim tarzından vazgeçmem mümkün değil. İşe gidince takım elbise giyiyorum ancak mesai ibtitğinde kıyafet tarzım bu oluyor. Böyle yaşamaktan mutluyum" şeklinde konuştu.​

1000
icon
Ömer bardakçı 14 Ağustos 2018 23:29

Tebrikler ögretmenim. Önemli olan yeniliklere ayak uydururken Ne oldugunu özlemini hayallerini ununtmamak. Ara sıra rastlaşıyoruz ögretmen ile insanlara başı ile nazikçe selamını vererek yürümesi bile hoş. Eski emekçi ögretmenler gibi şimdiki ekmeciler gibi degil.

0 0 Cevap Yaz
hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat