Özelleştirmesi yeniden gündeme gelen şeker fabrikaları harekete geçti

Ekonomi 16 Şubat 2018 01:50
Videoyu Aç Özelleştirmesi yeniden gündeme gelen şeker fabrikaları harekete geçti
A
a


 
Şeker-iş Sendikası Şube Başkanı Sefer Kahraman, Şeker Fabrikalarının Özelleştirilmesinin yeniden gündeme gelmesi ve Ankara’da bu konuda yapılan çalışmaların hız kazanması nedeniyle iktidar ve muhalefet partilerinin il başkanlarını ziyaret etti.
Kahraman, yaptığı açıklamada, “Şeker-İş Sendikası Genel Merkezi ve ÇorumŞubesi olarak biz de ülkemizin pancardan şeker elde edebilmesi köylümüzün pancar ekebilmesinin özünün kapatılması endişesi doğrultusunda Çorum Şeker-İş Sendikası yönetimi olarak başta iktidar partimizin il başkanı Sayın Av. Mehmet Karadağ,  Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Sayın Ali Rıza Suludere ve Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı Sayın Mehmet Akif Aras başkanlarla bir görüşme yaparak  kaygılarımızı ileteip gerekli dosyaları takdim ederek bilgi alış verişinde bulunduk. Ayrıca, sanayimizin genel durumunu belirten ek bir dosyayı da kendilerine takdim ettik.
 
Bu konuda bizlere gerekli ilgi ve alakalarından dolayı şahsım, çalışanlarımız ve çiftçilerimiz adına çok teşekkür ederim. Bundan sonraki süreçte de gelişmeleri hep beraber değerlendireceğiz.” İfadelerine yer verdi.
Öte yandan Şeker iş Sendikası Genel Merkezi de, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’na özelleştirme kapsamındaki şeker fabrikalarının durumunu özetleyen içeren bir dosya gönderdi.
 
 
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat