Sağlık alanı bizim için çok önemlidir

Siyaset 20 Haziran 2018 14:37
Videoyu Aç Sağlık alanı bizim için çok önemlidir
A
a

Milliyetçi Hareket Partisi Çorum Milletvekili Adayı Mehmet Akif Aras, seçim çalışmaları kapsamında İl Sağlık Müdürlüğü’nü ziyaret etti.


 
Aras, beraberinde İl Başkanı Arslan Kaynar, Kamusen İl Temsilcisi Selim Aydın ve Ülkü Ocakları Başkan Yardımcısı Selim Güloğlu ve parti yöneticileri olduğu halde İl Sağlık Müdürlüğü’ne ziyarette bulundu. Sağlık Müdürü Dr. Ömer Sobacı tarafından karşılanan Aras, önce kurum personelleriyle görüşerek hal-hatır sordu. Ardından da İl Müdürü Sobacı’nın makamına geçen Aras, burada da Çorum’un sağlık kuruluşları ve genel durumu hakkında bilgiler aldı.
Partisinin her sektörü ilgilendiren projelerine seçim beyannamesinde yer verdiğini hatırlatan Milletvekili Adayı Aras, sağlık konusunda da gerek gelen talepler, gerekse de tespit edilen eksiklikleri giderecek boyutta yasal düzenlemelerin hayata geçirileceğini açıkladı.
İnsanın yaşantısında çok önemli bir görevi ifa eden sağlık çalışanlarının çalışma koşullarının iyileştirilmesi gerektiğine vurgu yapan Aras, MHP’nin seçim beyannamesinde de yer verdiği gibi sağlık çalışanlarına da yıpranma payı hakkı verilmesi gerektiğini söyledi.
Partisinin seçim beyannamesinde ayrıca yardımcı sağlık çalışanlarının kanayan yaralarını tuz basacak düzenlemelerin de bulunduğuna dikkat çeken Aras, yardımcı sağlık personelinin istihdamının yaygınlaştırılacağını da sözlerine ekledi.
 
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat