Vali Kılıç " Burada siyasi propaganda yapmayın kardeşim”

Genel 24 Ağustos 2017 21:16
Videoyu Aç Vali Kılıç " Burada siyasi propaganda yapmayın kardeşim”
A
a

Vali'den özür diledi...
Çorum Valiliği tarafından şehrin her hafta bir mahallesinde gerçekleştirilen Halk Günü toplantıları, bu hafta da Gülabibey Mahallesi’nde devam etti. Toplantıda söz alan  bir mahalle sakini gergin anlar yaşanmasına neden oldu. Bir vatandaşın Belediyeye yönelik eleştirisi Vali Necmeddin Kılıç’ı öfkelendirdi. Bazı sorunlardan bahseden vatandaşın Belediyeyi eleştirerek “Belediyede Metal Yorgunluk Var’ şeklindeki sözlerine Vali Necmeddin Kılıç çok sert tepki gösterdi. 
Vali Necmeddin Kılıç, “Burası siyaset yapma yeri değil kardeşim. Siz neden burada siyaset yapıyorsunuz. Siz dersiniz ki hayvan pazarında tuvalet yok. Tamam halledilir. Halledilmezse gelir bana, ‘Böyle söylemiştim neden yapmadınız’ dersiniz. Siyasi bir davranışla, valinin huzurunda olmaması gereken tavır ve davranışlara girerseniz ben burayı terk ederim. Burada siyasi propaganda yapmayın kardeşim” dedi.Daha sonrasında elini masaya vurup  ayağa kalkan Vali Kılıç’ı ise vatandaşlar durdurdu. Daha birçok vatandaşın talebi ve sorunu olduğunu ileten vatandaşlar, Kartal adına özür diledi.
Özür dilenmesinin üzerine koltuğuna geri dönen Vali Necmeddin Kılıç, Yine söylüyorum. Siyaset yapmayın burada. Anayasamız, demokrasimiz belli. Nerede siyaset yapılacağı bellidir. Ben Türkiye Cumhuriyeti Devleti adına dert dinlemeye gelmişim, niye siyaset yapıyorsunuz” şeklinde konuştu. Öte yandan toplantı sonunda 65 yaşındaki Hilmi Kartal, Vali Kılıç’ın yanına gelerek özür diledi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat