Veliler tepkili!

Gündem 12 Temmuz 2018 12:37
Videoyu Aç Veliler tepkili!
A
a

Çorum’da Öğretmen Salim Akaydın Ortaokulu’na yapılacak ek bina inşaatının, müteahhit firmadan kaynaklanan sorun nedeniyle durduğu iddia edildi.


Bahçelievler Mahallesi’ndeki Şenyurt 2’nci Cadde üzerinde, mülkiyeti İl Özel İdaresine ait 4 bin 403 metrekarelik alan, Öğretmen Salim Akaydın Ortaokulu’na 18 derslikli ek bina yapılması amacıyla Milli Eğitim Bakanlığı Temel Eğitim Genel Müdürlüğü’ne tahsis edilmişti.
 
Yapım ihalesini kazanan firmaya geçen yıl Kasım ayında yer teslimi yapılan alanda müteahhit firma tarafından şu ana kadar temel kazısının ardından sadece birinci katta çalışma yapıldı. İddiaya göre, söz konusu çalışmanın ardından firma ile yaşanan sorun nedeniyle okul inşaatındaki çalışmalar durdu. Firma tarafından 300 iş günü içerisinde tamamlanması gereken okul inşaatının durması, vatandaşların tepkisine neden oldu.
 
 Vatandaşlar, okul inşaatı uzun süredir durduğunu belirterek, “Şu an temel atıldı ve birinci katın çalışması yapıldı. Sonra öylece bırakıldı. Yüklenici firma ile sorunların olduğu belirtiliyor. Bu sorunlar biran önce ortadan kaldırılıp okul inşaatının devam etmesini istiyoruz” diyerek tepkilerini dile getirdi.
 
Öte yandan Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ile İl Özel İdaresi tarafından sorunun giderilmesi için yüklenici firma yetkilileriyle görüşme yapıldığı öğrenildi. Firmaya verilen sürenin dolmasından sonra yükümlülüklerini yerine getirmemesi halinde cezai işlem yapılacağı kaydedildi.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat