YAPILAN  ŞİDDETE KINAMA

Gündem 16 Nisan 2018 17:11
Videoyu Aç YAPILAN  ŞİDDETE KINAMA
A
a

Sağlıkçılar bu kez Alaca'da hasta yakınının hedefi oldu. Hasta yakınının yumruklu saldırısına uğrayan Alaca 112 sağlık çalışanı yaralandı.


Alaca 112 sağlık ekibi, dün  akşam saatlerinde bir yaralanma olayına müdehale etmek için  gittikleri vakada darp edildi. Edinilen bilgiye göre yaralının ambulansa alındığı sırada yaralının yakını da ambulansa binmek istedi.  Sağlık ekibi karşı çıkınca gerginlik yaşandı. Gerginlik sırasında ekipte bulunan bir sağlık çalışanı yaralının yakını tarafından  yumruklu saldırıya uğradı. 

Sağlık çalışanına yapılan şiddet olayı ile ilgili  bir açuklama yapan TAPDER İl Başkanı Murat Alaçam, sağlık çalışanlarının sürekli bu tür saldırılara mağruz kaldıklarını belirterek, "Gün geçmiyorki yeni bir şiddet olayı olmasın. Görevini canla başla yapan hayatlar kurtarmak için kendi hayatını ortaya koyan sağlık çalışanlarımız her gün kendini bilmez insanların fiziksel ve pisikolojik şiddetine mağruz kalıyor.
Çorum Alaca 112 İstasyonu'nda dün gece nöbetci sağlık ekibi bir yaralıya müdehale ederken, yaralının yakını tarafından fiziksel saldırıya uğramıştır. Saldırıyı yapanları kınıyor, şiddete mağruz kalan meslektaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz.
TAPDER olarak olayın takipcisi olacağız. Unutulmasınki kendi can güvenliğinden endişe duyan bir kimse verimli hizmet edemez. Arkadaşlarımızın her zaman yanındayız" dedi.

 
1000
icon
Hayri 16 Nisan 2018 19:08

Eğitim şart sağlık çalışanlarının biraz daha insan piskoloji sinden anlamaları hasta yakınlarının da daha soğuk kanlı davranmaları gerekli

1 0 Cevap Yaz
hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat